برگزار کننده آزمون های آزمایشی نظام مهندسی

آزمون یار مهندسی ساختمان بر پایه آموزش مجازی و همچنین آزمون های مجازی ایجاد شده است.هدف ما ایجاد سایتی آموزشی برای افراد حاضر در صنعت

ساختمان است تا بتوانند دانش و مهارت خود را افزایش دهند.

تلاش مجموعه آزمون یار ساختمان بر این است تا خدمات ارائه شده توسط این سایت به روز و با کمترین تعارضی نسبت به منابع موجود باشد. همچنين ما بدنبال آن هستيم تا خدمات آموزشی و آزمونی را با کمترین هزینه ممکن برای متقاضیات صنعت ساختمان فراهم کنیم.

توضیح ساختاری:

ما در آزمون یار ساختمان  پنج نمونه آزمون را برای متقاضیان عزیز مهیا کرده ایم که به انواع آزمون نمونه وآزمون  با سوالات ثابت و با سوالات متغير تقسیم شده است.


1.      آزمون های آزمایشی رایگان شامل يك مجموعه 5 سوالي براي معرفي روش كار سايت آزمون يارساختمان مي باشد كه بصورت رايگان ارائه مي شود.

2.      آزمون های با سوالات ثابت شامل مجموعه ای از 60 سوال است که در هر قسمت برای متقاضیان هر بخش ارائه شده است.این 60 سوال از سوالات آزمون هاي برگزار شده هستند. جواب ها نیز به صورت تصادفی ارائه شده اند.و تنها برای سنجش توانمندي شركت كننده نسبت به يك آزمون برگزار شده است.

3.      آزمون های با سوالات متغير که شامل مجموعه ای 60 سوالی از منابع معرفی شده دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و به صورت کامل دقیق برای همسانی با آزمون ارائه شده آن دفتر برای متقاضیان مهیا شده است.منبع سوالات این آزمون نیز به صورت انتخابی و از بانک 5000 سوالی انتخاب می شود تا گوناگونی بیشتری داشته باشد. نتیجه آزمون به صورت مبحث به مبحث و قسمت به قسمت مهیا شده است تا تحلیل کاملی بر نحوه آزمون و نقاط ضعف و قوت خود داشته باشید.

4.      آزمون مباحث كه شامل 10 سوال از يك مبحث مي باشد سوال ها وجواب ها به صورت تصادفی ارائه شده اند. و برای آشنایی با نحوه آزمون است.

     5.      آزمون های سفارشی - پیمانه ای در این نوع آزمون کاربر میتواند با انتخاب منابع درسی و درصد وزنی هر منبع آزمون دلخواه خود را ایجاد کند

منابع استفاده شده در آزمون ها:

مباحث 22 گانه مقررات ملی ساختمان به همراه راهنمای مباحث  (تالیف دفتر مقررات ملی ساختمان)

قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرائي آن

راهنمای جوش و اتصالات جوشی (تالیف دفتر مقررات ملی ساختمان)

استاندارد2800

آزمون آزمایشی نظام مهندسی در بخش آزمون ها: بروزرسانی منطبق با آخرین ویرایش منابع آزمون نظام مهندسی اسفند 99
منابع آزمون نظام مهندسی ، کاردانان، معماران تجربی اسفند 99
دانلود آخرين منابع معتبر آزمون ورود به حرفه
محاسبه سنوات قابل قبول جهت شرکت در آزمون ورود به حرفه

در ابتدای آزمون برای پاسخگوی به موارد سوال شده از ذهن خود آگاه استفاده می نماییم و سپس ذهن ناخودآگاهمان با استفاده از اطلاعات ذخیره شده به صورت بسیار صحیح به حل مسئله می پردازد لذا پیشنهاد میگردد:

1.       بیشتر آزمون های شما در زمان مشابه و شرایط مشابه آزمون اصلی انجام شود.

2.       پس از آماده نمودن شرایط منابع را در مقابل صندلی خود به صورت مرتب بچینید

3.       در زمان مشخص آزمون خود را شروع نمایید

4.       سوالات را یکبار روزنامه وار مطالعه نمایید

5.       در کنار شماره هر سوال علامت به معنای ساده + به معنای متوسط و * به معنای سخت درج نمایید

6.       با توجه به اینکه برای قبولی شما پاسخ به ۵۰% سوالات به صورت صحیح و بدون غلط لازم است لذا توجه داشته باشید هر سوالی را که در منابع مشاهده می نمایید پاسخ دهید.

7.       تا می توانید از پاسخ سوالات به صورت ذهنی پرهیز نمایید چون ممکن است در منابع جدید تغییر کرده باشد

8.       زمانبندی آزمون را مد نظر داشته باشید و در ۱۵ دقیقه آخر در صورتی که به ۵۰% سوالات نتوانسته بودید پاسخ دهید پاسخ های خالی را به صورت تصادفی پر نمایید.

9.       نتیجه با توجه به پاسخ نامه در آزمون های آزمایشی ملاک نمی باشد و فقط اهمیت موضوع در تشخیص منبع و مشاهده پاسخ با توجه به سوال در منابع می باشد.

10.   تکرار انجام آزمون بسیار به زمانبندی آزمون و کاهش استرس کمک خواهد کرد.

 

آزمون های ورود به حرفه مهندسان ساختمان،کاردانان فنی ساختمان و معماران تجربی معمولا  سالی ۲ بار برگزار میگردد و قبولی در این آزمون یکی از شرایط دریافت پروانه اشتغال به کار برای رشته های مرتبط با صنعت ساختمان می باشد و شرکت در آزمون دارای شرایط خاصی می باشد که در دفترچه راهنمای آزمون توسط دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان آورده شده است.با داشتن شرایط یاد شده در دفترچه حضور در آزمون امکان پذیر می باشد.همواره متناسب با تغییر شرایط٬منابع آزمون نیز مورد بازنگری واقع می شوند که قبولی در چنین آزمونی نیازمند دقت در شرایط دفترچه ،دقت در انتخاب دقیق منابع بر اساس موارد درج شده در سایت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان و استفاده صحیح از منابع و همچنین انتخاب روش اجرای صحیح کار می باشد.لذا موارد ذیل برای افزایش توان متقاضیان شرکت در آزمون در مسیر موفقیت ارائه شده که امیدواریم مفید باشد. (فيلم مشاوره آزمون )

توصیه های آزمون یار:

1.       آزمون ها کتاب باز است،یعنی هرگونه نوشته و مکتوبی را میتواند به محل آزمون برده و بدون به اشتراک گذاری با سایر داوطلبین استفاده نمایید.

2.       اولویت منابع با مباحث ۲۲ گانه مقرراتملی ساختمان می باشد و بعد از آن سایر منابع

3.       برای رسیدن به موفقیت نیاز به برنامه ای اجرایی در مطالعه ، روش کار و اجرا می باشد.

پس از تهیه منابع آزمون ذکر شده در سایت دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان که به صورت کلی شامل تمامی منابع آزمون نمی باشد که در نوشته ای دیگر به بررسی آن پرداخته خواهد شد،اقدامات ذیل را انجام دهید:

1.       در پشت جلد همه مباحث مقررات ملی ساختمان عناوین مباحث به صورت کامل ذکر شده است که در ابتدا باید آن را به طور کامل به خاطر بسپارید به گونه ای که ملکه ذهنتان شده و بدون هیچ درنگی با شنیدن شماره مبحث عنوان آن را به خاطر بیاورید.

2.       مباحثی که با عنوان منابع شما معرفی شده اند با دقت در تاریخ ویرایش فهرست مطالب آن را مطالعه كنيد به گونه ای که تقریبا به آن ها مسلط شوید ودسته بندي كتاب را دريابيد.

3.       سرفصل عناوین را به صورت دفتر تلفن با برچسبهای رنگی (ليبل ) در بیرون کتاب دسته بندی نمایید.

4.       منابع آزمون را به صورت روزنامه وار یک بار مطالعه نمایید.

5.       از آزمون های مشابه استفاده نمایید و طبق روشی که در نحوه انجام آزمون عنوان خواهد شد آزمون دهید.

6.       سایر منابع مورد نیاز عبارتند از دستوالعمل های صادر شده جدید ایمنی،حفاظت،روش کار سازمان های ذی ربط مانند آیین نامه حفاظت از چاهها،آیین نامه حفاظت کارگاه های ساختمانی-دستورالعمل گودبرداری،اخلاق حرفه ای

تیم آزمون یار ساختمان در تلاش است تا خدمات خود را به بهترین نحو ممکن به شما متقاضیان عزیز ارائه نماید.تلاش ما با همراهی و همکاری شما و همچنین انتقادات و پیشنهادات شما میتواند به بهبود خدمات ما به شما کمک کند.شما میتوانید با تیم آزمون یار با روش های زیر ارتباط برقرار نمایید:کد پستی: 9178959477
آدرس: مشهد- بلوار وکیل آباد- بلوار دانشجو- دانشجو 8- پلاک 27